Sipariş için bize ulaşın.

Uygun fiyat, yüksek kalite ve hızlı teslimat için bize ulaşın.

İletişim

Polietilen pe cubuk çukuk plaka

Polietilen ( HDPE )

Genel Özellikler:

Kimyasal mukavemeti yüksek bir malzemedir. Düşük yoğunluğa sahiptir. Sürtünme katsayısı düşük, kaygan bir malzemedir. Su veya nem emme özelliği sıfıra yakın değerdedir. Kesim plakası özellikle endüstriyel mutfaklarda ve kasap kesim kütüğü olarak kullanılabilir. Bu malzemenin de kaynak edilebilme özelliği vardır. Poliprobilen ve PVC’ye nazaran daha yumuşak ve daha az rijit malzemedir. Polietilen (HDPE)’i karakterize eden unsur moleküler ağırlıktır. Düşük moleküler ağırlık, yüksek moleküler ağırlık ve ultra high moleküler ağırlık olmak üzere üç grupta toplanabilir. (PE 300, PE 500, PE 1000 ). Özellikle PE 1000 çok üstün aşınma dayanımına sahiptir. Metallerle sürtünerek çalışmasında mükemmel dayanım sağlar.

Kullanım Alanları:

MAKİNA SANAYİ
Polietilen(HDPE), sürtünme plakaları, kızaklar, kızak ayakları, kılavuz plakaları, yataklar, kayar mesnetler, conta, dişli çarkların yapımında kullanılır.

KÖMÜR ve MADEN SANAYİ
Polietilen(HDPE), bunker, silo ve tankların kaplanmasında(aşınma ve yapışmayı önlemek amacı ile.) aşınma plakası yapımında, yatak ve burç imalatında, hava filtrelerinde kömür tozlarının tutması amacı ile kullanılır.

KAĞIT SANAYİ
Polietilen(HDPE), su emmeme özelliği, yüksek kimyasal dayanımı, aşınma ve darbe dayanımı, düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü, hidrofolyo kasası vb. olarak kullanılır.

TEKSTİL SANAYİ
Polietilen(HDPE), düşük sürtünme katsayısı nedeni ile vakum kasası örtüsü hidrofolyo kasası vb. olarak kullanılır.

GIDA VE AMBALAJ SANAYİ
Polietilen(HDPE), bakteri üretmemesi ve kolay temizlenebilmesi nedeni ile et, balık, peynir sanayinde kesme masası olarak kullanılır. Şişeleme, konserve ve süt sanayinde, Zincir yatakları, aşınma parçaları, burgulu taşıyıcılar yapımında kullanılır.

KİMYA SANAYİ
Polietilen(HDPE), aşınma ve korozyona maruz kalan birçok parçanın yapımı, pompa, vana, diyafram filtre kapağı, körük, silindir yapımında, ayrıca kimyasal maddelerin depolandığı ekipman imalatında kullanılır.

ELEKTRİK SANAYİ
Polietilen(HDPE), düşük dielektrik kalıp faktörüne sahip olması nedeniyle yüksek frekans aralığı İzolatör elemanlarının üretiminde kullanılır.